Лично-отборно първенство по самбо за мъже и жени и бойно самбо
- On февруари 16, 2026
В събота и неделя в зала „Арена Асарел“ се проведе Държавното лично-отборно първенство по самбо за мъже и жени и бойно самбо.
Панагюрският отбор участва с 20 състезатели и напълно заслужено спечели шампионската купа в отборното класиране при мъжете, в конкуренцията на 20 отбора и 150 състезатели.
Световният шампион Иван Хърков за поредна година завоюва шампионската титла.
В категория до 64 кг Димитър Стоянов също спечели златен медал.
Отлично се представи и Спартак Кеков, който стана вицешампион при мъжете.
Със сребърни отличия се окичиха Милена Хъркова и Йоана Червенкова, а бронзов медал завоюва Нешо Нешев.
На крачка от медалите остана Георги Динков, който зае престижното пето място.
Добре се представиха Симеон Петков и Стилян Куруджиев.


0 Comments